Slayer Peachka (paivansade) wrote in lj_polski,
Slayer Peachka
paivansade
lj_polski

 • Mood:

dystopia, Wielkie Litery i FAQ

Po pierwsze primo: wypucowałam trochę i uzupełniłam tłumaczenie menu w skórce "dystopia" (z której istnienia być może nie wszyscy sobie tutaj zdają sprawę, więc informuję od razu, że można ją sobie włączyć tutaj) - i znów analogiczna prośba: jak się komuś chce, to niech rzuci okiem, czy czegoś nie spaprałam. Klawiatura mi źle styka, czasem połykam znaczki ;p

Po drugie primo: WIELKIE LITERY. Zapadła decyzja, że odkręcimy tę niezręczną sytuację, że wszędzie tam, gdzie w oryginale były wielkie litery, tłumaczy się tak samo. W polskich tytułach nie obowiązuje zwyczaj maniakalnej kapitalizacji, więc w nazwach działów i podstron LJ też nie są potrzebne (tako rzecze paivansade i ja się z nią zgadzam ;p). To tak na wszelki wypadek, jak by się kto zastanawiał, jak to robić najlepiej.
Będę próbowała sukcesywnie wyłapywać i poprawiać wielkie znaki w starszych wątkach, a w nowszych to już lepiej sobie to od razu darujmy ;)

UWAGA! Nadal kapitalizacji podlegają:
- nazwa LiveJournal
- nazwa ScrapBook
- wszelkie skrótowce
- Ty i Wy we wszystich przypadkach
- początek zdań (duh!)


A teraz kluczowe pytanie do publiczności:
Czy powinniśmy darować sobie dalsze pisanie do Was jak do internetowych nieczytatych i wieczne tłumaczenie FAQ jako "częstych pytań" z wariacjami文 Czy też już dla każdego użytkownika, który w internecie zabrnął aż po LiveJournal, skrót "FAQ" jest jasny i zrozumiały文 Dla ułatwienia:

Poll #640958 Ankieta ;)

Czy wszyscy wiedzą, co oznacza skrót "FAQ"?

Tak
13(59.1%)
Nie, ale jak ktoś nie wie, to się powinien szybko dowiedzieć
6(27.3%)
Nie, i należy to uszanować
3(13.6%)


Dziękuję za uwagę :)
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic
  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments